Niezawodny sprzęt biurowy - Przegląd niszczarek

Dobrze wyposażone biuro to podstawa w każdej świetnej firmie. Urządzenia wielofunkcyjne, drukarka nawet kalkulator biurowy muszą być idealnie dopasowane dla komfortu Twojej pracy. Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii wyboru niszczarek. Bardzo przydatne, urządzenie biurowe, które wyręczy nas w usuwaniu niechcianych dokumentów. W zalewie modeli na rynku, należy zastanowić się który sprzęt będzie odpowiedni dla nas. Oto przegląd, który ułatwi Ci wybór niszczarki najlepszej dla Ciebie.

 

Niewielkie biuro = mały sprzęt

Niektóre urządzenia są niezbędne w naszym biurze, jednak posiadając niewiele miejsca nie możemy sobie pozwolić na zagracanie pomieszczenia.  By zaoszczędzić miejsce producenci proponują nam mniejsze wersje niszczarek, które będą kompatybilne z naszym biurkiem.   Dobrym wyborem może okazać się niszczarka „Rexel Auto 60X” lub „Wallner C860”. Tego typu niszczarki są sprawne i mocne, ale dzięki  swojej kompaktowości  sprawdzą się w każdym mniejszym biurze.

Tanie niszczenie

Są w życiu ważniejsze wydatki niż niszczarka. Co zrobić gdy nie chcemy wydawać  zbyt dużo pieniędzy na to urządzenie? Ekonomicznych sprzętów na rynku również nie brakuje. Tańszy produkt nie koniecznie musi oznaczać wielkiego spadku na jakości.  Jednym z popularniejszych modeli na rynku z półki ekonomicznej jest „Esperanza Razor En103”. Oczywiście nie chcąc wydawać dużo pieniędzy możemy zaopatrzyć się także w inne alternatywy warte odnotowania min.  „HSM Shredstar S5” czy też „Wallner FXD 85B”.
 

Elegancki design

Istnieje spora grupa ludzi, którzy lubią gdy wszystko jest estetyczne i nowoczesne. Niewątpliwie swoje biuro muszą mieć urządzone na tzw. „tip-top”.  Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie martw się również masz w czym wybierać. Ładna gładka linia brzegu czy szlachetny połysk powierzchni, cechuje te właśnie niszczarki. Tutaj naszym zdaniem przodują niszczarki firmy Fellowes. Ich sprzęt biurowy zazwyczaj wykonany jest w ciekawym designie, dlatego sprawdzi się w gabinetach najbardziej wizualnie wymagających osób. Modele, które dobrze prezentują się w tej kategorii to „60Cs”, „H-6C”  lub „53C”.

 

Duże gabaryty dla dużych firm

Wybierając niszczarkę do dużego miejsca pracy musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Wydajność i wielkość kosza, żeby zbyt często nie musieć wymieniać pojemnika na odpady. Istotna jest również głośność pracy. Ciche niszczarki sprawdzą się w biurach gdzie pracuje więcej osób. Nie będzie rozpraszać kolegi, który piszę ważnego maila i zagłuszał rozmowy telefonicznej prowadzonej przez koleżankę.  Tutaj polecamy niszczarkę firmy HSM „Shredstar X10” lub „Securio C16” tego samego producenta. Z innych polecanych przez wielu, na różnych stronach rankingowych można odnotować  „OPUS VS 1202”.

 

Na ekskluzywną kieszeń

Jak w każdym segmencie gospodarki tak i w tym przypadku istnieją również niszczarki z najwyższej półki.  Są to duże, ekskluzywne i niezawodne niszczarki z mocnymi częściami do cięcia papieru i nie tylko.  Posiadają między innymi wiele udogodnień. Takich jak sterowanie przez wifi lub fotokomórkę, samo oliwiące się hartowane ostrza. Jednak należy pamiętać, że taka zabawka może trochę kosztować. Ceny tych niszczarek oscylują między 8-12 tysięcy złotych. Sporo jak za niszczarkę? Jednak jakości podobno nie można wycenić. Do tych urządzeń możemy zaliczyć „ HSM Securio P36” lub „ Fellowes 425Ci”.