Jakie materiały biurowe spotkamy w przyszłości?

Świat pędzi do przodu. Widzimy to na każdym kroku: jadąc do pracy, przeglądając Internet, czy wychodząc na spacer. Ale czy zastanawialiście jak za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będą wyglądać nasze biura? Przecież długopisy, dziurkacze, czy kalkulatory biurowe odejdą kiedyś w zapomnienie. Sprawdź najnowsze trendy i przygotuj się na nadchodzące zmiany już dziś.

 

Historia na naszych oczach

 

Jeszcze jakiś czas temu najważniejszą rzeczą było upchanie jak największej ilości biurek w jednym miejscu. Obecnie zauważamy zupełnie inne zachowania. W firmie dąży się do tego, aby każdy pracownik czuł się jak w jednej wielkiej rodzinie. Łamie się podziały i bariery, eliminuje ściany na rzecz pracy w otwartej przestrzeni. Tworzenie zespołów, które łączą silne więzi i które lubią spędzać ze sobą czas to priorytet. Ale wyposażenie biurek też ulega zmianie. Coraz rzadziej widzimy na nich artykuły biurowe, które tak dobrze znamy. Wszystko zostaje zastąpione nowoczesnymi technologiami i wygodnymi gadżetami.

 

Siła urządzeń wielofunkcyjnych

 

Popularność na urządzenia, które pełnią kilka funkcji na raz wzięła się z prostej przyczyny. Po pierwsze są one wygodne, pomagają zaoszczędzić czas i pozwalają na szybkie działanie. Z drugiej strony nie ograniczają przestrzeni - zamiast kilku sprzętów biurowych mamy jeden. Ten trend z pewnością się utrzyma a nowoczesne kserokopiarki zdobędą nowe funkcje. W odstawkę odejdą dziurkacze i zszywacze, bo zrobi to za nas maszyna. Do zestawu dołączy niszczarka, która przerobi zużyty papier na ekologiczny, makulaturowy, który ponownie nada się do użytku. Kolejna oszczędność czasu i pieniędzy.

 

Komfort to podstawa

 

Nowoczesne biurka nie tylko będą miały coraz mniej akcesoriów biurowych, ale przede wszystkim będą coraz wygodniejsze w użyciu. Bezprzewodowe ładowanie urządzeń, czy wygodne podpięcia do monitorów staną się normą, a kable już dłużej nie będą się plątać. Zakrzywiony ekran komputera również może stać się wiodącym trendem. Nie tylko będzie nam łatwiej skupić się na pracy, będziemy widzieć więcej i lepiej, ale również pomoże to w przypadku telekonferencji i pracy grupowej. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzą jak najbardziej ergonomiczne krzesła, które sprawią, że siedzenie przed komputerem będzie czystą przyjemnością.

 

Drukarka etykiet, czyli trend przyszłości na wyciągnięcie ręki

 

To urządzenie znamy nie od dziś. Niektóre firmy już wykorzystują jego wielki potencjał. Dzięki niemu możemy w prosty i wygodny sposób uporządkować przestrzeń naszego biura. Wystarczy nam taśma dymo i odrobina pomysłu. Przyszłość może nam przynieść jeszcze wygodniejszy sposób klasyfikowania dokumentów. W odpowiednim systemie wgramy zawartość wszystkich dokumentów, których potrzebujemy, włożymy je do segregatora i odstawimy na półkę lub do archiwum. Następnie odpowiednio wygenerowaną etykietę samoprzylepną przyczepimy do segregatora. W ten sposób skanując ją będziemy mieli dostęp do całej zawartości, co ułatwi nam znalezienie dokładnie tego czego potrzebujemy. Proste, prawda?

A co wy myślicie o naszych spostrzeżeniach? A może zaobserwowaliście inne trendy? Jakie urządzenia biurowe Waszym zdaniem znajdziemy w biurach przyszłości?