Kreatywnie wyposażone biura gigantów- jak pracuje się w największych firmach świata?

Co decyduje o sukcesie firmy? Jedną z odpowiedzi może być odpowiednio wyposażone biuro, w którym pracownicy czują się zmotywowani do pracy. To założenie potwierdzają biura największych firm światowych rynków. Firmy te otwierają swoje oddziały na całym świecie i przykładają szczególną uwagę do odpowiedniego wyposażenia wnętrza i stworzenia ciekawego stanowiska pracy. Jesteś ciekaw, jak wyglądają najlepsze biura na świecie?

Miejsce do tańca i do... ciężkiej pracy

Trend na otwarte miejsca pracy rozpoczęły największe firmy. Biurka pracowników poustawiane w jednej przestrzeni ułatwiają pracę. Ale co znajdziemy na biurkach największych korporacji świata? Czy zwykły kalkulator biurowy znajdzie jeszcze dla siebie miejsce? Wiemy, że nowoczesne biura mają zapewnić pracownikom komfort i wygodę pracy. Znajdziemy tam biblioteki, siłownie, gry video, telewizory, mnóstwo stołówek i miejsc odpoczynku. A jak to jest w rzeczywistości? Sprawdź, czy Twoje wyobrażenia pokrywają się z prawdą o największych biurach świata.

Wygoogluj sobie biuro

Google to jedna z największych firm na świecie, która ma swoje oddziały rozsiane po wielu krajach. Jej główna siedziba znajduje się w Kalifornii. W Polsce mamy już trzy oddziały firmy:  w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Firma słynie z tego, że zarówno wystrój jak i wyposażenie biura jest niezwykle kreatywne, nieprzeciętne i nowoczesne. Co ważne, nawiązuje jednak do lokalnych nazw i tradycji. Zwykły sprzęt biurowy może wydawać się tu nudny, dlatego obok tradycyjnych telefonów stacjonarnych, czy lamp biurkowych znajdziemy najnowocześniejsze urządzenia. Wielkie multimedialne ekrany, zjeżdżalnie, siłownie, czy poruszanie się na rowerze to dla pracowników Google codzienność. Otwarte przestrzenie do pracy mieszają się z miejscami przeznaczonymi do odpoczynku. Obok biurowych foteli znajdziemy hamaki, wielkie kanapy a nawet łóżka. Akcesoria biurowe, z których korzystają pracownicy są przede wszystkim kolorowe, a przestrzenie jasne i przestronne. Takie zasady panują w każdej z siedzib Google, a pracownicy wraz ze swoim identyfikatorem mają możliwość wejścia do każdego biura na świecie.

Biuro przyszłości w teraźniejszości

Firma Microsoft to prawdziwy gigant. Ma 12 różnych dywizji generujących miliardowe przychody, dlatego w Waszyngtonie posiada ogromny kampus, aby pomieścić wszystkich pracowników ale również sprzęt. Co ciekawe, od wejścia do siedziby jesteśmy otoczeni urządzeniami biurowymi i sprzętami, które wyszły spod marki Microsoft. Zewsząd otaczają nas ekrany informujące o starych  i nowych gadżetach. W głównej siedzibie mamy budynek specjalnie przeznaczony na to, aby pokazać jak będzie wyglądało biuro w przyszłości, w którym nie znajdziemy żadnych materiałów biurowych, a wszystko opierać się będzie na nowoczesnych technologiach. Na terenie kampusu znajduje się warsztat modelarski, gdzie za pomocą drukarek 3D testuje się najnowsze projekty. Rzeźby, kolorowe otwarte przestrzenie, boiska do gry, stół bilardowy, piłkarzyki, czy nawet korytarz do przybijania piątek. Dzień pracy w firmie Microsoft zdecydowanie jest pełen wrażeń.

Tradycja zobowiązuje... do nowoczesności

Kolejny wielki przedsiębiorca na naszej liście to Amazon, który biura z pewnością są wielofunkcyjne. Urządzenia i kolorowe elementy towarzyszą nam na każdym kroku. Oczywiście znajdziemy też tradycyjne przestrzenie wypełnione biurkami i krzesłami, w których przede wszystkim pracownicy skupiają się na pracy. Co ciekawe, w każdym pokoju znajduje się kilka zegarów, które przypominają, że w oddziałach Amazona na całym świecie jest zupełnie inna pora dnia. To, co zwraca uwagę to ergonomiczne wyposażenie. Artykuły biurowe, które mają zapewnić wygodę pracy to przede wszystkim podkładki pod myszki, czy klawiatury. Popularne są też tablice, zawierające najważniejsze informacje, plakaty czy ciekawostki. Tak wyposażone biuro w pełni oddaje kreatywny charakter pracy w firmie.

A wy, które z tych elementów chcielibyście zobaczyć w swoim biurze?