Biurowe feng shui - dostarcz sobie dobrej energii

Wszystko co nas otacza ma na nas wpływ. Zarówno ustawienie mebli, jak i ułożenie akcesoriów biurowych decyduje o energii, która się wokół nas wytwarza. Zwolennicy feng shui uważają, że dzięki odpowiedniemu ich ustawieniu, możemy odnaleźć wewnętrzną harmonię. To bardzo ważne w miejscu pracy, aby pracownik czuł się komfortowo i mógł dawać z siebie 100%. Zobacz jak stworzyć biuro pełne energii!

 

Materiały biurowe na swoim miejscu

 

Zasady feng shui mówią jasno. Jeżeli chcesz osiągnąć harmonię musisz pozbyć się bałaganu. To oznacza porządek w biurze. Koniecznie wyrzuć wszystkie artykuły biurowe, które od lat zabierają miejsce na Twoim biurku. Pozbycie się rzeczy niepotrzebnych pozwoli na pozytywne zmiany w miejscu pracy. Sterty papierów, porozrzucane długopisy, zepsuty kalkulator biurowy blokują energię pomieszczenia. To sprawia, że czujemy się zmęczeni i rozkojarzeni, co za tym idzie wykonujemy swoją pracę dużo gorzej.

 

Kilka dobrych rad

 

Ustaw swoje biurko w taki sposób, aby widzieć całe pomieszczenie, wchodzące osoby, stojące w biurze urządzenia biurowe. Za plecami dobrze jest mieć ścianę, która daje poczucie bezpieczeństwa, oparcia. Nie stawiaj natomiast biurka wzdłuż drzwi lub na wprost, ponieważ tą drogą ucieka energia. Nie siedź też patrząc w ścianę - mur przed Tobą zablokuje Twoją energię twórczą i zadziała jak bariera. W centrum pomieszczenia nie stawiaj urządzeń wielofunkcyjnych, szaf na dokumenty, czy innych dużych przedmiotów. To również zakłóca przepływ energii.

 

Stawiaj na kwadraty lub prostokąty

 

Kształt Twojego biura również ma znaczenie. Najlepszą energię dają pomieszczenia na planie kwadratu lub prostokąta. Najgorsze pod tym względem są pomieszczenia w kształcie litery "L". Im mniej ścianek działowych, ostrych krawędzi, dużych filarów - tym lepiej. Powinno się unikać szpiczastych krawędzi i kątów ze względu na "zachwiania energetyczne". Środek biura powinien być pusty, a żadne sprzęty biurowe nie powinny torować drogi przepływającej energii.

 

 

Przyciągnij dobrą energię

 

Chcesz poznać sposób jak zapewnić sobie dobrobyt? Postaw w biurze akwarium! Woda wzmacnia energię, która przywołuje biznesowy sukces. W feng shui zaleca się posiadanie w zbiorniku 8 złotych i jednej czarnej ryby. Odpuść sobie zakup drukarki etykiet i postaw na rybki ;) Na ścianie możesz także zawiesić obraz przedstawiający wodospad, morze, czy jezioro. Jeśli to Cię nie przekonuje to jest jeszcze inny sposób. W specjalnym sklepie zaopatrz się w chińskie monety i zawieś je na czerwonej wstążce w rogu bogactwa (patrząc od wejścia w lewym górnym rogu) albo zawieś pod oknem kryształ feng shui na czerwonej wstążce.

 

Pracuj w harmonii

 

Dobrą energię zapewnią Ci także kwiaty. Każda z zielonych roślin jest odpowiednia (poza tymi kolczastymi). Pamiętaj o ich częstym podlewaniu, najlepiej zaznacz to na etykietach samoprzylepnych, ponieważ wysychający kwiat to bardzo zły znak dla energii. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby nie było zbyt jaskrawe. Wyeliminuj wszystkie "zatrute strzały", czyli ostre, proste krawędzie, np. otwarte szuflady. Takie otwarte drzwiczki, czy kanciaste krawędzie filarów wysyłają złą energię. Jeżeli nie możesz się ich pozbyć, zamaskuj je kwiatami. I pamiętaj, że dobre feng shui ułatwia prace w harmonii.