Rośliny w biurze- jakie najlepiej wybrać?

Podobno człowiek jest częścią przyrody. Jednak na przestrzeni rozwoju cywilizacyjnego trochę się od tejże zdystansował. Zwłaszcza aranżując miejsce pracy w zamkniętym pomieszczeniu można zapomnieć o wspólnej synergii ludzi i roślin. Dobra drukarka? Jest! Sprawny komputer? Oczywiście! Skuteczny biurowy kalkulator? Jak najbardziej! Niezawodny sprzęt biurowy nie zapewni nam niestety takiego komfortu psychicznego jaki może ta skromna roślinka w kącie pomieszczenia.  Jednak jak dobrać odpowiedni kwiatek do swojego miejsca pracy, tak by podobał się i nam służył?


Pościć trzeba umieć


Standardem w dobrze rośliny w biurze powinna być wytrzymałość krzaczka. Wynika to przede wszystkim z czysto pragmatycznych przyczyn. Każdemu zdarza się zachorować, wziąć urlop czy po prostu w natłoku pracy zapomnieć o Bożym świecie. Gdzie więc wymagać w tym wszystkim pamięci o podlaniu kwiatka. Dlatego jako pierwszy najważniejszy czynnik, który powinniśmy rozważyć pod uwagę to odporność rośliny na brak wody. Dobrym wyborem pod tym względem jest z pewnością Zielistka.  Bardzo odporna na różnice temperatur oraz  nie równomierne nasłonecznienie. Spokojnie przetrwa kilkudniową posuchę. Jeśli więc ogrodnictwo nie jest Twoją pasją to wybór dla Ciebie.
 

Zielono mi

 

Ważnym czynnikiem jaki możemy brać również pod uwagę przy wyborze roślin jest ich ożywiający kolor. Taki, który z marszu spowoduje w nas pozytywną zmianę nastroju gdy oderwiemy wzrok od monitora po dłuższej, intensywnej pracy. Świetnym wyborem w takim przypadku jest Aspidistra. Dodatkowo odporna na działanie zewnętrznych bodźców więc nie musimy specjalnie dużo czasu poświęcać tej roślinie, a nasze oczy codziennie będą mogły rozkoszować się ciekawym wyglądem kwiatka.

 

Wielofunkcyjna dla zdrowia

 

Wszyscy lubimy gdy przedmioty spełniają się na więcej niż jednej płaszczyźnie. Działa tak np. urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje, kopiuje, kseruje i gdy potrzeba może być także biurowym DJ-em J. Warto więc zaopatrzyć się w rośliny , które spełnią jak najwięcej pożytecznych zadań. Tutaj świetnym przykładem jest Szeflera. Nie tylko urozmaici Twoje biurko ale do tego ujemnie zjonizuje i nawilży powietrze. Zdecydowanie z korzyścią dla naszego zdrowia i komfortu pracy.  

 

„Niezły psikus, wybierz…”

….Fikus czyli jedna z popularniejszych roślin biurowych. Trudno jednoznacznie określić co stoi za modą na wstawianie tej roślinki w wielu biurach oraz instytucjach. Nie są one najbardziej odporne na brak nawodnienia oraz wymagają średniego nasłonecznienia. Dlatego należy uważać na to czy akcesoria biurowe nie przesłaniają mu dostępu do światła, bo niestety może szybko zwiędnąć. Mimo to rośliny te potrafią zaskarbić sobie sympatię miłośników zielonego, swoim przyjemnym i modnym wyglądem. Fikusa polecić można osobą, które lubią zajmować się kwiatami oraz chcą by ich biuro miało nowoczesny design.