Z tymi artykułami biurowymi zadbasz o środowisko

To jak nasza planeta będzie wyglądać za kilka stuleci zależy od nas. Chociaż od lat wdrażane są programy i technologie, które mają zapobiec jej niszczeniu to jednak wciąż sytuacja się pogarsza. Wycinamy coraz więcej drzew i generujemy coraz więcej śmieci. Ale każdy z nas może mieć na to wpływ. Decydują o tym nawet tak proste rzeczy, jak wybór materiałów biurowych, których używamy. Zobacz jak Twoja firma może zadbać o środowisko.

 

Gadżety, za które podziękuje Ci planeta

 

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów biurowych, z których korzystasz w swoim biurze każdego dnia. Wśród nich znajdziesz te, które sprawiają, że pracuje się wygodniej. To ergonomiczne podkładki pod myszkę lub klawiaturę. Dzięki nim praca przy komputerze staje się dużo przyjemniejsza. Jeżeli chcesz zadbać o środowisko wybierz te wykonane z ekologicznych materiałów. Na przykład bambusowe podkładki, które nie tylko umilą pracę, ale również są przyjazne dla natury. Wyprodukowane z bambusowego ekologicznego materiału znajdziesz także etui na notebooki, laptopy, czy telefony. To nie tylko stylowe ale i dobre dla środowiska akcesoria.

 

Kalkulator biurowy, który liczy na ekologię

 

To kolejny ciekawy gadżet, który dba o środowisko. Kalkulator zasilany na wodę wymieniany jest wśród najciekawszych ekologicznych urządzeń biurowych. Aby go uruchomić wystarczy wlać wodę do ogniwa i cieszyć się darmową energią. Po około 2-3 miesiącach należy wymienić wodę i nadal korzystać z odnawialnego źródła energii. Dodatkowo takie kalkulatory wykonane są z materiałów biodegradowalnych. Dzięki temu to produkt w stu procentach ekologiczny. Do tego dochodzi także inny produkt - wodny zegar biurkowy, który mierzy czas za pomocą ekologicznego źródła energii. Co dwa tygodnie wystarczy wymienić wodę i cieszyć się stylowym gadżetem na naszym pracowniczym biurku. Takie artykuły biurowe to także świetny pomysł na prezent.

 

Sprzęt biurowy też może być eko

 

Mowa tu o drukarkach, których używamy każdego dnia w naszych biurach. Obecnie najnowsze technologie pozwalają nam drukować tanio i ekologicznie. A do tego drukarki coraz częściej są wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyclingu. Zamiast mało wydajnej drukarki, lepiej zainwestować więcej w lepsze urządzenia wielofunkcyjne, które posłużą dużo dłużej, niż jego gorszy odpowiednik. Warto postawić na wysoką jakość i tym samym zadbać o planetę. Takie ekologiczne urządzenia biurowe są dostępne w ramach wielu marek i modeli. Przede wszystkim zużywają one mniej prądu, ale nie ustępują najwyższej jakości wydruków. Inwestycja w ekologiczną drukarkę szybko się zwróci!

 

Drukuj na odpowiednim papierze

 

Szanuj środowisko i wybieraj papier, który pochodzi z recyklingu. Na rynku znajdziesz bardzo szeroki wybór papieru o różnych gramaturach i wymiarach. Wydrukujesz na nim zarówno wizytówki, plakaty, czy wykorzystasz do codziennego drukowania dokumentów. Choć do niedawna uważano, że takie kartki są gorszej jakości to obecnie widzimy, że w niczym nie ustępują one pod względem jakości popularnym papierom. Wyznacznikiem przyjaznych dla środowiska papierów są międzynarodowe oznaczenia, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. To między innymi "Błękitny Anioł" czy "Nordycki Łabędź". Ale ekologiczny może być nie tylko papier do drukarki. Eko mogą być także etykiety samoprzylepne, którymi opisujemy segregatory, kable, pudełka, palety, itd. W każdym aspekcie naszego życia, a przede wszystkim w biurze należy zwracać uwagę na to, jakich produktów używamy, aby nie przyczyniać się do niszczenia środowiska, w którym żyjemy.