Sesja - artykuły biurowe, które pomogą się uczyć i nauczyć

Studenci jej nienawidzą. Wysysa energię, powoduje nieprzespane noce i funduje masę stresu. Mowa oczywiście o sesji, koszmarze studentów. Ale nie należy poddać się bez walki. Sprawdź jakie materiały biurowe pomogą Ci się dobrze do niej przygotować, tak abyś mógł skupić się już tylko na nauce.

 

Przede wszystkim planowanie

 

Masz przed sobą pięć egzaminów w ciągu tygodnia? A może dwa egzaminy jednego dnia? Spokojnie, nie ma co panikować. Grunt to odpowiednie planowanie czasu. Odpowiednim do tego narzędziem będzie wygodny kalendarz, w którym zapiszesz wszystkie terminy egzaminów. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci opracować plan nauki i spojrzeć na to z boku. Oczywiście możesz to zrobić w telefonie lub na tablecie, ale to tylko urządzenia. Wielofunkcyjne kalendarze pozwolą Ci dopisać notatki oraz zaplanować czas egzaminów tak, aby zdążyć ze wszystkim.

 

Kolorowy sprzęt biurowy

 

Nic tak nie pomaga w zapamiętaniu jak kolor. Dlatego podczas czytania notatek idealnie sprawdzą się kolorowe cienkopisy, zakreślacze, czy markery. Wertując kserówki, czytając ustawy i kodeksy bez problemu zaznaczysz najważniejsze fragmenty. Do tego wyeksponujesz najistotniejsze definicje, czy nazwy. Badania potwierdzają, że wykorzystując kolory można polepszyć swoje możliwości zapamiętywania nawet o 50%. Kiedy coś jest kolorowe mózg lepiej to odczytuje. Dzięki tym kolorowym akcesoriom biurowym masz szansę zapamiętać więcej materiału i przyswoić go szybciej.

 

Przykleisz i zapamiętasz

 

Chodzi o karteczki memo i zakładki indeksujące. Dzięki nim nie zgubisz się w nawale notatek i łatwo podzielisz je na mniejsze części. To zaś sprawi, że będzie Ci łatwiej przyswoić wiedzę. Do tego możesz również wykorzystać etykiety samoprzylepne i naklejki. Dzięki temu Twoje informacje będą bardziej kolorowe i czytelne. Z łatwością dopiszesz swoje spostrzeżenia. Przydadzą się również jako zakładki do książek oraz do dopisania na nich notatek - bo pamiętaj, że na książkach z biblioteki nie wolno pisać! Za pomocą tych artykułów biurowych z łatwością stworzysz mapę myśli, która również usprawni Twoje zapamiętywanie i aktywuje obie półkule mózgu.

 

Pomocnik wszystkich umysłów ścisłych

 

Dla wszystkich studentów, których czeka egzamin z matematyki, statystyki, czy na przykład rachunkowości przyda się kalkulator biurowy. To niezawodne narzędzie, dzięki któremu liczenie skomplikowanych wzorów staje się prostsze. Oczywiście możesz wybrać klasyczny naukowy kalkulator, ale możesz także postawić na coś nowoczesnego i niepowtarzalnego. Na rynku dostępne są między innymi urządzenia biurowe, które zasilane są wodą. To nie tylko fajny gadżet, ale także sposób na dbanie o środowisko, tym bardziej, że te sprzęty wykonane są z materiałów biodegradowalnych. W Internecie znajdziesz też masę kalkulatorów w nietypowych kształtach, jak na przykład oldschoolowa kaseta, czy tabliczka czekolady.

 

Porządek w notatkach i porządek w głowie

 

Nawet jeśli Twoje notatki będą kolorowe i oznaczone barwnymi karteczkami, to nadal nie wszystko. Powinieneś także przechowywać je we właściwy sposób. Odpowiednio ułożone i posegregowane ułatwią Ci szukanie ważnych informacji i ich przyswajanie. W tym pomogą Ci segregatory, teczki i foliowe koszulki. Dzięki nim wszystkie Twoje notatki będą na swoim miejscu, a ich porządkowanie i przeszukiwanie nie odbierze Ci cennego czasu przed ważnym egzaminem. Oszczędź sobie stresu i przygotuj je wcześniej. I pamiętaj: mniej stresu, świeży umysł i dużo orzechów - to pomoże Ci przebrnąć przez sesję!