Ekologiczne pakowanie drugiego śniadania

Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek, który dodaje nam energii w ciągu dnia. Jeżeli dbamy o zdrowe odżywianie zapewne zabierzemy ze sobą pełnowartościowy posiłek, a do tego jakiś owoc lub warzywo. Warto zwrócić uwagę na to, w co pakujemy nasz lunch i przy okazji zadbać o planetę. Okazuje się, że nawet materiały biurowe mogą okazać się przydatne.

Pakujesz i wyrzucasz

Wygodnie jest używać foliowych torebek na kanapki. Jednak dla naszej planety nie jest to aż tak komfortowe, ponieważ taki produkt rozkłada się około 100-400 lat. Jednorazowe woreczki foliowe, styropianowe pudełka na dania na wynos - to wszystko wyrzucamy po zjedzonym posiłku. A planeta cierpi... Według badań, w USA do śmietnika trafia 20 mln plastikowych torebek po lunchu w pracy. Wyliczono nawet, że świadome pakowanie kanapek pozwala wyprodukować aż do 30 kg śmieci mniej w ciągu roku. Stosowanie się do zasad ekologii w kontekście używania urządzeń wielofunkcyjnych jest równie ważne, jak ekologiczne pakowanie śniadania.

Akcesoria biurowe, w których możesz nosić drugie śniadanie 

Zamykane plastikowe pudełka służące do porządków na biurku idealnie sprawdzą się jako lunch boxy. Takie plastikowe pudełka wyłożone papierem śniadaniowym to doskonałe, wielorazowe opakowanie na drugie śniadanie, które dodatkowo zabezpiecza przed pognieceniem jedzenia. W takich artykułach biurowych możesz także przechowywać słodycze, czy drobne przekąski. Ale uważaj z podjadaniem przy biurku! Podczas pracy nie jesteśmy świadomi ile zjedliśmy, a to często prowadzi do gromadzenia nadprogramowych kilogramów.

Jak drukarka etykiet może pomóc w pakowaniu śniadania? 

Pytanie z gatunku zaskakujących, jednak odpowiedź okazuje się całkiem prosta. Wyobraźcie sobie dom, w którym każdy jego mieszkaniec zabiera ze sobą do pracy, czy szkoły zupełnie inne śniadanie. Gdyby jeszcze były jednakowo zapakowane łatwo mogłoby dojść do pomyłki. Ale my znamy na to sposób. Dzięki temu urządzeniu biurowemu możesz z łatwością opisać śniadanie każdego z domowników, czy współlokatorów. Możesz opisać dosłownie wszystko, co tylko chcesz. Sprawnie, szybko i łatwo. Twoja taśma dymo może także zawierać informację, pozdrowienie, czy wiadomość dla bliskiej Ci osoby. Tę wiadomość możesz na przykład umieścić w jej pudełku śniadaniowym . Do opisywania lunchboxów, a nawet rozpisania diety, czy oznaczenia ilości kalorii danego jedzenia możesz także użyć etykiet samoprzylepnych.

Wynalazki na kanapki

Aby odpowiednio zapakować swój lunch możemy wykorzystać zupełnie nowe materiały. Na przykład jedna z firm wpuściła na rynek opakowanie wykonane z bawełny, które pokryte jest specjalną powłoką z wosku pszczelego. Nie ma to nic wspólnego ze sprzętem biurowym, chociaż doskonale odnajdzie się w biurowej kuchni. Dzięki temu wynalazkowi możesz szczelnie pakować swoje kanapki - wosk pod wpływem temperatury naszych rąk dopasowuje się do kształtu pakowanego produktu. Po użyciu wystarczy umyć papier zimną woda z mydłem i już nadaje się do ponownego użytku.

Pij i jedz

Popularne plastikowe kubki do jednorazowego użycia, a także te tekturowe powinny być segregowane i odpowiednio przetwarzane. Jednak jeżeli szukasz produktu całkowicie ekologicznego koniecznie musisz sprawdzić tę propozycję. Na rynku dostępne są ekologiczne biodegradowalne kubki na bazie wodorostów, z aromatem i kolorem, które są uzyskiwane z owoców i warzyw. Nadają się do napojów i potraw w temperaturze pokojowej (lub niższej). Po wypiciu napoju kubek można... zjeść! Podobno jest smaczny i pożywny. Jednak jeść kubek, to tak jakby zjeść kalkulator biurowy. Jeżeli nie podejmiemy się tej próby wyrzucony kubek rozłoży się w ciągu 60 dni.

Termos znów przeżywa czasy świetności 

Często kojarzymy go z czasami przedszkola, czy podstawówki, kiedy to mama przygotowywała nam ciepłą herbatkę na długie szkolne dni. Termos przydaje się także chodzącym w góry i na dalekie wycieczki. Jak wykorzystać go w świecie artykułów biurowych? Otóż to doskonały sposób na zapakowanie naszego drugiego śniadania. Dzięki niemu przetransportujesz do pracy gorącą zupę i będziesz mógł cieszyć się ciepłym domowym lunchem. Do tego zadbasz o planetę, dzięki produktom wielokrotnego użytku. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta tych sprzętów - różne rozmiary, pojemność, kształt, kolor i wzór pozwalają wybrać termos, który doskonale do nas pasuje.

Urządzenia biurowe przydatne podczas lunchu

Wśród produktów przeznaczonych do biura znajdziemy kilka takich, które urozmaicą nasze posiłki. Jednym z takich gadżetów jest podgrzewacz do kubka, który podpinamy do komputera za pomocą portu USB. Kładziemy na nim kubek i możemy cieszyć się ciepłą kawą, czy herbatą przez dłuższy czas. Dzięki temu możemy na spokojnie wykonywać swoje obowiązki bez niepotrzebnego rozpraszania się. Jeżeli chcesz być jeszcze bardziej eko możesz stosować różne sprzęty biurowe, które np. zasilane są odnawialnymi źródłami energii. Łącz przyjemne z pożytecznym!

Wybieraj rozsądnie

Pakować swoje śniadanie możesz na wiele sposobów. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od dania, które przygotowałeś. Niektóre przekąski, czy kanapki nie wymagają pudełek, natomiast gotowe dania powinny być szczelnie zamknięte. Jeżeli korzystasz z plastikowych pudełek sprawdź, czy są one przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla ludzi. Niektóre tworzywa mogą zmienić smak Twojego drugiego śniadania. Używanie specjalnie do tego przeznaczonych produktów jest także bezpieczne dla zdrowia. Jednocześnie postaraj się korzystać z tego co masz, zamiast kupować nowe produkty, których produkcja również szkodzi naszemu środowisku.