Biurko grafika komputerowego, o czym nie zapomnieć

-Kiedy dwóch grafików zgadza się ze sobą? -Gdy krytykują pracę trzeciego. Oczywiście jest to dowcip, jednak zwraca uwagę na coś bardzo istotnego. Każdy zwłaszcza ludzie o artystycznej duszy (takimi graficy są) mają swoje odmienne gusta. Niemniej jednak posiadanie różnych zdań w kwestii estetyki prac, nie zmienia faktu, że to co potrzebne jest do samego tworzenia prac, dla każdego grafika będzie już identyczne. Oto akcesoria biurowe niezbędne dla działań grafika.

 

Sprawny komputer potrzebny od zaraz

Chyba najbardziej oczywisty punkt. Ciężko byłoby obyć się grafikowi komputerowemu bez komputera J Idąc krok dalej, najlepiej zapewnić swojemu grafikowi jeszcze bardzo sprawny sprzęt biurowy, który pozwoli mu na swobodę w kreowaniu przestrzeni. Procesor komputera musi być co najmniej przyzwoity, pozwalający na pracę w wymagających warunkach. Natomiast karta graficzna powinna być już bardzo dobra żeby nadążyć za twórczym pędem naszej kreatywnej głowy. Oczywiście duża pamięć też jest raczej wymagana, ze względu na pojemność jaką programy graficzne potrzebują.
 

Zaopatrz się w programy graficzne

Będąc już przy programach graficznych, to ciężko jest wyobrazić sobie, że nasz grafik działa w ramach Painta. Oczywiście może to robić, ale mówiąc delikatnie trochę mijałoby się to z celem posiadania grafika. Taniej i szybciej oddać komputer w ręce 12 letniemu dziecku, niech się pobawi.  Jeśli jednak jesteśmy z tych rozsądnych to kupmy swojemu grafikowi dostęp do odpowiednich programów. Najpopularniejszym oczywiście jest Adobe, które posiada szeroki wachlarz aplikacji graficznych. Między innymi Photoshop lub Illustrator czy After Effects.

 

Tablet graficzny – niezbędny do pracy

Tablety graficzne pozwala na tworzenie grafiki bezpośrednio na ekranie komputera. Nie trzeba myszki komputerowej, która daje nam mniejsze pole do manewru niż tablet z rysikiem. Również ze względów komfortu pracy. Działanie za pomocą myszki byłoby znacznie bardziej męczące dla grafika.
Tutaj można podzielić te urządzenia na interaktywny ekran piórkowy bądź urządzenie wskazujące. Pierwsze z wymienionych to bardziej rozbudowana wersja drugiego tabletu. Oczywiście pozwala ona na łatwiejsze skonfigurowanie swojej pracy. Oczywiście na jakość pracy tabletu graficznego ma wpływ wiele czynników. Między innymi czułość nacisku, rozdzielczość, powierzchnia robocza, wysokość odczytu czy dokładność piórka.


Urządzenie wielofunkcyjne może być pomocne

Sprawne, dobre urządzenia wielofunkcyjne to podstawa w funkcjonowaniu każdego biura. Oczywiście, że chcąc ułatwić pracę grafikowi trzeba wyposażyć się w takowe. Ponieważ czasami, coś co nie jest widoczne na ekranie komputera doskonale zobaczymy już po wydrukowaniu. Czy będzie to ulotka promocyjna, gazetka z ofertą czy zwykłe zdjęcie.

 

Długopis i kartka-tradycyjne metody

Jasne, że bez nowoczesnej techniki nie ma czego szukać w świecie projektowania graficznego. Jednak pamiętajmy, że notes i długopis (ołówek) to wciąż ważna oręż w codziennej pracy grafika.  Przecież tradycyjne rozplanowanie sobie swojej pracy to nic złego.  Złapanie odpowiedniej koncepcji często odbywa się dłużej niż by można przypuszczać.