Cechy dobrego notatnika- sprawdź zanim kupisz

Planowanie to ciężki orzech do zgryzienia. W natłoku obowiązków służbowych ciężko jest ogarnąć bez pomocy wielu spraw na raz. Człowiek to w końcu nie urządzenie wielofunkcyjne żeby był zawsze do wszystkiego J.  Mimo ery smartfonów, notatnik czy planer to wciąż świetne rozwiązanie. Oto cechy jakie powinien posiadać dobry notatnik.


Objętość

Czasem w ciągu dnia może wypaść nam naprawdę dużo spraw do załatwienia. Głupio byłoby, gdyby sprzęt biurowy zakupiony specjalnie do notowania nagle się skończył. Niemożność zapisania wszystkiego w notesie wypacza sens jego nabycia.  Dlatego notes powinien być dosyć szeroki  by pomieścił wszystkie nasze mądre sprawy oraz jeszcze kilka tych mniej ważnych i dodatkowe dopiski.

 

Szerokość linii/ rubryk

Ta cecha odnosi się do pierwszego argumentu. Jednak tutaj dokładnie chodzi o szerokość samych rubryczek bądź linijek. Podczas planowania zdarzyć się może nam drobna zmiana np. adresu spotkania. Warto więc byłoby mieć możliwość przekreślenia błędnego i dopisania nowego miejsca bez zbędnego bazgrania po zeszycie. Tak by wyglądało to czytelnie i schludnie po fakcie.

 

Przejrzystość

Ważne jest żeby nasz zeszyt był przejrzysty. Nie tylko powinien posiadać jasne i schludne kartki, z których szybko odczytamy nasze plany. Dobrze byłoby, żeby zeszyt posiadał z boku nadruki godzin, szerokie marginesy oraz specjalny oznacznik, którym możemy wyróżnić aktualny dzień. To wszystko zebrane w całość sprawia, że odnajdziemy się w nim szybciej niż kalkulator biurowy u księgowego

 

Poręczność

Kolejną ważną cechą jest poręczność.  Chodzi tutaj o to by nasz zeszyt nie ważył tyle co mały słoń i dało się go schować do przenośnej torby. Czy naprawdę mamy czas na zabawę z notesem podczas ważnych spotkań. Mało kto z zawodu jest przecież poetą bądź pisarzem, żeby spędzać po kilka godzin dumając nad zeszytem. Szybko wyciągnąć, otworzyć, zanotować i zamknąć. Teraz to sobie zapisz J