Ekologiczne długopisy i ołówki

Dbać o środowisko można w różny sposób. Jedni sadzą drzewa, inni oszczędzają wodę, a jeszcze inni wybierają artykuły biurowe przyjazne dla środowiska. Każdy sposób jest dobry, aby choć trochę pomóc naszej planecie. Każdego dnia możesz wybierać przedmioty, które pochodzą z recyklingu lub są biodegradowalne. To samo dotyczy sprzętów biurowych, których używasz na co dzień. Oto kilka ekologicznych długopisów i ołówków przyjaznych naturze.

 

Materiały biurowe dobre dla natury

 

Każdego dnia używamy w naszej pracy wielu przedmiotów. Kalkulator biurowy, czy długopis to dla nas codzienność. Możesz jednak zacząć zwracać uwagę na materiały, z których wykonane są Twoje artykuły piśmiennicze. Zamiast długopisów wykonanych z ciężkiego plastiku możesz wybrać drewniane lub te wykonane z papieru ekologicznego. Na rynku znajdziesz również takie wyprodukowane z kartonu z recyklingu, czy z biodegradowalnego plastiku. Ich cena nie jest zbyt wysoka - zazwyczaj takie długopisy kosztują między 1 - 2 zł. Tak małe decyzje mogą mieć duży wpływ na naszą planetę.

 

Długopisy z nietypowych surowców

 

Ale to nie wszystko. Akcesoria biurowe, które masz pod ręką mogą pochodzić z jeszcze bardziej kreatywnych materiałów. Co powiesz na długopis z kukurydzy? To produkt, który w 71% ulega biodegradacji. Jego ekologiczna oprawka została wykonana z mączki kukurydzianej, więc kiedy długopis przestanie być Ci potrzebny możesz bez większych wyrzutów sumienia wrzucić go do kosza. Oczywiście odpowiedniego ;) Na rynku znajdziesz także dużo długopisów z bambusa. To niezwykle ekologiczny materiał. Bambus rośnie niezwykle szybko, a jego uprawa jest wydajna i nie pochłania dużych ilości wody. Dlatego to jeden z najbardziej przyjaznych środowisku włókien naturalnych. Wśród ekologicznych sprzętów biurowych znajdziesz także pióro, które możesz wypełnić winem, sokiem czy herbatą - każdym płynem, który zawiera w sobie barwnik. To otwiera kolejne drzwi do proekologicznego życia.

 

Ekologiczny ołówek - urządzenie wielofunkcyjne

 

Zamiast kupować wymyślny ołówek pokryty farbą i lakierem, wykonany ze sztucznych materiałów postaw na naturę. Najbardziej przyjazne dla środowiska są te materiały biurowe, które zostały wykonane z naturalnego drewna lub wiórów. Na rynku pojawiają się także te wyprodukowane z przetworzonego papieru. Dostępne są również popularne ołówki bezdrzewne wykonane z żywicy syntetycznej. Ale można także postawić na urządzenia biurowe, które spełnią więcej niż jedną funkcję. Takim produktem jest drewniany ołówek lub długopis z linijką, czyli miarką na obudowie. Jednak w przypadku ołówków to dość ryzykowne, temperując ołówek skracamy naszą linijkę.

 

Bądź eko jeszcze bardziej

 

Niektóre artykuły są jeszcze bardziej przyjazne środowisku i nie chodzi o proekologiczne etykiety samoprzylepne, czy segregatory. Takim materiałem biurowym jest właśnie ołówek wykonany z innowacyjnego tworzywa składającego się w 80% z grafitu z odzysku. Nie posiada drewnianej obudowy a mimo to nie brudzi rąk. Posiada naturalną gumkę do ścierania. Jest odporny na złamania, ale nawet jeśli podzieli się na dwie części nadal można nim pisać. Kolejnym takim ekologicznym ołówkiem jest ten zawierający w końcówce nasionko. Kiedy maksymalnie wykorzystamy nasz artykuł zamiast wrzucać go do kosza wkładamy do doniczki, a z kapsułki przy odpowiedniej pielęgnacji wyrasta piękna roślina. Taka końcówka zapobiega też obgryzaniu ołówka ;)

 

Niech nam żyje ekologia!

 

Ekologiczne długopisy i ołówki mogą być także wykorzystane jako gadżet reklamowy. To nie tylko fajny sposób na promowanie swojej firmy ale również świetna metoda budowania wizerunku firmy, która dba o środowisko. W dzisiejszych czasach walka o poprawę stanu naszej planety leży w interesie wszystkich. Dlatego nie wahaj się pokazać światu, że Twoja firma dba o środowisko.