Papierowe rewolucje i jego inne zastosowania

Najpopularniejszy artykuł biurowy, jakim jest papier nie raz może nas zaskoczyć. Znamy go przecież od wieków, a jednak wciąż ludzie potrafią wymyślić dla niego niecodzienne zastosowania. Mamy różne gatunki, klasy, czy struktury papieru. Tektura, bibuła, papier drzewny, karton, preszpan i zwykły papier ksero, którego używamy w naszych biurach. Bo bez drukarki etykiet możemy żyć, ale bez papieru w drukarce to już jakoś ciężej. Ale zaraz pokażemy Ci, do czego jeszcze można wykorzystać papier.

 

Akcesoria biurowe na wybiegu

 

Bea Szenfed, szwedzka projektantka o polskich korzeniach zaprojektowała papierową kolekcję ubrań. Zatytułowała ją Haute Papier. Ubiory inspirowane światem zwierząt są w całości wykonane z papieru. Nożyczki, nitka i ogromne ilości białego papieru wystarczyły, aby stworzyć oryginalną i niepowtarzalną kolekcję. Motto, które przyświecało artystce brzmi: jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Sukienki wykonane z tego materiału biurowego nosiła sama Lady Gaga i jej tancerki. Jedyne pytanie brzmi, na ile takie sukienki są trwałe? Jednak przy tak szybko zmieniającej się modzie nie ma to pewnie aż takiego znaczenia.

 

Papierowe miasta

 

Z miejską architekturą kojarzą nam się przede wszystkim beton, cement, czy kamień. Tymczasem GMUND Urban zaprojektował papier, który imituje surowe materiały i tak jak one ma służyć do tworzenia wyjątkowych projektów. Materiały te nie tylko wyglądem, ale również teksturą przypominają o swoich pierwowzorach. Powstały trzy linie, z których każda nawiązuje do innych materiałów. Linia Architekt przypomina tkaninę, którą znajdziemy w niejednym biurowym wnętrzu w otoczeniu urządzeń biurowych, czy biurek pracowników. Linia cement nawiązuje do nierównych surowych powierzchni, a Brasilia inspirowana jest wnętrzem. Taki papier to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają wyjątkowych materiałów papierowych do druku zaproszeń, menu, opakowań, czy okładek. To sposób dla tych, którzy chcą się wyróżnić.

 

Dla każdego coś dobrego

 

Nie tylko dorośli używają papieru na co dzień. Również dzieci tworzą na nim najpiękniejsze dzieła. Jednak mogą go używać także w inny sposób! Polska firma LoveKids stworzyła serię zabawek dla dzieci wykonaną z wytrzymałego i ekologicznego papieru. Tworzy domki mniejsze lub większe, samochodziki, czy drzewa, które dziecko w swój własny sposób może pomalować i udekorować. To świetna propozycja na spędzanie czasu rodziców i dzieci. Zabawki takie można pomalować farbkami, kredkami, okleić papierem kolorowym, ozdobić za pomocą etykiet samoprzylepnych, czy posypać brokatem. Dzieci często bardziej potrzebują prostej zabawy, która pobudza wyobraźnię, niż wymyślnych grających i świecących zabawek.

 

Kolorowe ulice

 

Murale na dobre wkradły się w nasz krajobraz i z dumą upiększają szare ulice. Jednak francuska artystka tworząca pod pseudonimem Mademoiselle Maurice zrobiła je zupełnie inaczej. Wykorzystała do tego kolorowe origami. Nauczyła się podczas pobytu w Japonii, gdzie przebywała też w trakcie trzęsienia ziemi i tsunami. Te wydarzenia bardzo wpłynęły na jej twórczość, dlatego po powrocie do rodzinnego kraju postanowiła pokazać innym co myśli. Jej przekaz artystyczny zachęca do cieszenia się każdą chwilą życia, pielęgnowania pozytywnych wrażeń. Jej prace są bardzo kolorowe, delikatne i lekkie. Czy z kalkulatora biurowego też dałoby się stworzyć dzieło sztuki?