Najlepszy papier ksero. Jakie materiały eksploatacyjne do drukarki kupić?

Im więcej drukujemy, tym więcej papieru i tuszu zużywamy - to oczywiste. Kiedy więc dane zasoby się kończą, należy je uzupełnić: dokupić tusz i znaleźć kolejną ryzę papieru w rozsądnej cenie. Tutaj zaczynają się schody... O ile do zakupu tuszów i tonerów przykładamy bardzo dużą wagę, papier ksero wybieramy całkowicie przypadkowo - po prostu ten, a nie inny papier był na promocji, więc pakujemy go do swojej torby na zakupy lub dodajemy go do wirtualnego koszyka. To bardzo duży błąd! Na jakość wydruku ma wpływ nie tylko drukarka oraz tusz czy toner, ale także papier kserograficzny.

Dobry papier ksero na wagę złota!

Dlaczego nie poświęcamy się w tym samym stopniu zakupowi tuszy i papieru? Po pierwsze, mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest papier. Wpływa on nie tylko na druk, ale także na stan techniczny drukarki. Po drugie zaś, zakup papieru jest dużo prostszy i tańszy, a nam wydaje się, że każdy papier A4 pasuje do każdej drukarki. Oczywiście, nie jest to prawdą i dlatego szczerze namawiamy do przemyślenia tego rodzaju zakupu. Pytanie o to, jaki papier ksero wybrać pozostaje otwarte, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Skuteczna blokada koloru - HP Home & Office Paper

Jednym z naszych ulubionych papierów kserograficznych jest papier HP Home & Office Paper. Ten wysokogatunkowy papier jest przeznaczony do codziennego użytku w biurze oraz w domu. Jedną z olbrzymich zalet papieru HP Home & Office Paper jest zastosowanie nowoczesnej technologii ColorLok. To właśnie ona odpowiada za intensywność i wierność kolorów. Producent szacuje poprawę o 25% względem wydruków tworzonych na papierze nie posiadającym tego udoskonalenia. Papiery marki HP posiadają certyfikaty zgodności z co najmniej jednym z poniższych ekologicznych standardów - PEFC, EU Ecolabel lub FSC. Klienci sklepów papierniczych cenią ten papier za wysoką jakość, optymalną grubość oraz idealną biel, podkreślając przy tym, że papier HP z pewnością sprawdzi się także w przypadku druków ofertowych i reprezentacyjnych.

Wysoka jakość polskiej produkcji - papier POL lux

Innym papierem, który możemy polecić, jest papier ksero   POL lux. Producent opisuje go jako "jedyny papier wielofunkcyjny produkowany w Polsce". Ten papier dedykowany jest przede wszystkim wydrukom biurowym, które mają pełnić funkcję korespondencji zewnętrznej, prezentować kolorowe wykresy i diagramy, a także teksty i oferty handlowe. Podobnie jak papier HP, papier POL lux wykorzystuje technologię ColorLok. Dzięki niej tusz zasycha szybciej, czerń jest głębsza, a kolory bardziej intensywne. Ciekawym rozwiązaniem  jest możliwość zakupu już podziurkowanego papieru - na rynku dostępny jest papier z 2 i 4 dziurkami. Dzięki tej propozycji nie potrzebujesz już dziurkacza i masz pewność, że każda kartka została przedziurkowana dokładnie w ten sam sposób.

Szeroki wachlarz gramatur - papier Maestro Extra

Papier Maestro Extra to doskonały wybór bez względu na to, jaką drukarkę posiadasz. Został dostosowany zarówno do wydruków w drukarkach laserowych, atramentowych, jak i do szybkich kserokopiarek. Wszystko to dzięki wykorzystaniu innowacyjnej, trzywarstwowej metody produkcji. Co więcej, papier ten zapobiega powstawaniu zacięć i innych problemów technicznych podczas wydruku. Papier Maestro Extra występuje w szerokim wachlarzu gramaturowym. Najniższa gramatura, a wiec 70 g/m2 jest odpowiednikiem cenowym papierów ekonomicznych. Sztywny, charakteryzujący się wysokim poziomem bieli i proekologiczny jest jednym z ulubionych papierów naszych czytelników. Cenią go za szeroki wybór gramatur, atrakcyjną cenę i nieprzezroczystość, która sprawia, że wydruki dwustronne wyglądają naprawdę atrakcyjnie.

Jedwabiste wykończenie - Navigator Universal

Ostatnim papierem, który chcielibyśmy polecić jest papier ksero Navigator Universal. Jak sama nazwa wskazuje, ten papier można stosować do wydruków w dowolnym urządzeniu - w drukarce atramentowej, drukarce laserowej, a także w kserokopiarce. Producent zapewnia, że papier Navigator Universal redukuje ilość zacięć, tym samym zwiększając produktywność i redukując koszty pojedynczego wydruku. Wspaniałą cechą tego papieru jest jego jedwabista faktura. Ten papier jest wyjątkowo gładki! Jednocześnie charakteryzuje się wysokim poziomem bieli, dzięki czemu sprawdzi się podczas wydruków plików o reprezentacyjnej funkcji (ofert, gazetek, oficjalnych pism i wniosków). Wysoka jakość, uwolnienie drukarek od zacięć i cudownie gładka powierzchnia to naszym zdaniem największe atuty tego papieru.

Troszcz się o swoją drukarkę i nasze środowisko

Bez względu na to, czy wybierzesz któryś z opisywanych w tym artykule produktów, chcieliśmy prosić Cię o jedno - zwracaj uwagę na to, jaki papier kupujesz. To właśnie on jest niezwykle ważny i decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu Twojej drukarki. Dowiedz się, czy dany papier ksero nie pyli i czy wolny jest od zacięć. Sprawdź też ekologiczne certyfikaty i korzystaj z papierów, które pochodzą z lasów zarządzanych w sposób racjonalny. Twoje zakupy mają znaczenie - dla Twojej drukarki, Twojej firmy i naszej planety.