Top 5 najpopularniejszych artykułów biurowych - też masz je w swoim biurze?

Niektóre akcesoria w naszym biurze wydają nam się tak powszechne, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. Drukarka etykiet to raczej rzadkość, ale długopis czy ołówek znajdziemy wszędzie. A co jeszcze najczęściej znajdziemy w naszych biurowych przestrzeniach? Jesteś ciekaw? No to sprawdź!

 

5. Szanowny Pan Kalkulator Biurowy

 

Czy to biuro rachunkowe, czy agencja reklamowa to urządzenie biurowe zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Skoro pracujemy, żeby zarabiać to logicznym jest, że te zarobki musimy jakoś policzyć ;). Niezawodny kalkulator znajdziemy w każdym biurze, bo nie zawsze liczenie na komputerze, czy telefonie jest wygodne. Coraz częściej wybieramy nowoczesne, luksusowe urządzenia lub te, które wyglądają wyjątkowo. Kalkulator z linijką, w kształcie kasety, "czekoladowy", w stylu retro i wiele więcej możemy znaleźć przeglądając strony internetowe. To artykuł kupowany nie tylko do biura, ale również dla uczniów i biznesmenów oraz jako prezent.

 

4. Szalone karteczki memo

 

Żeby nie zapomnieć i żeby pamiętać. Ten artykuł biurowy przydaje się każdemu, kto lubi zapisywać swoje pomysły, ważne daty i wiele więcej. W każdym biurze używa się ich na co dzień. Wykorzystujemy je podczas burzy mózgów, aby zostawić komuś informację na biurku, czy zanotować ważną datę. Czasem stosujemy je jak etykiety samoprzylepne, aby opisać pudełka, szuflady, czy segregatory. Możemy też wykorzystać je, aby umilić komuś dzień i zostawić miłą wiadomość na biurku. Albo podpisać pudełko z obiadem w biurowej kuchni, żeby nikt go nie podkradł :).

 

3. Wielmożne Pióro wieczne

 

Król wszystkich materiałów biurowych, najbardziej szlachetny i stylowy przyrząd do pisania. Mówi się, że "ma duszę", a osoba nim pisząca szybko się do niego przywiązuje. Piórem napiszemy przepiękne litery, a nawet... ukształtujemy charakter. Każdy, kto jest jego fanem mówi, że to artykuł niezwykle osobisty, który staje się przedłużeniem ręki. Choć złotą erę piór wiecznych przerwało wynalezienie długopisu, to jednak wciąż ten przyrząd piśmienniczy ma rzesze fanów na całym świecie, a najdroższe pióra kosztują nawet 730 tysięcy dolarów!

 

2. Królowa Drukarka

 

Wyobrażasz sobie pracę w biurze bez możliwości szybkiego wydrukowania dokumentu, którego akurat potrzebujesz? Jeśli nie, to tak jak większość firm posiadasz ten sprzęt biurowy. Życie bez drukarki byłoby trudne, w końcu bardzo szybko przyzwyczajamy się do udogodnień. Nie musisz wychodzić z firmy, czy iść do drukarni, aby zlecić druk. Od ręki możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz. A jeżeli mamy w biurze urządzenie wielofunkcyjne, to jesteśmy prawdziwymi królami zaradności. Oszczędzamy miejsce, kserujemy, skanujemy i drukujemy w kilka sekund.

 

1. Jego Wysokość Długopis

 

To najpopularniejsze akcesoria biurowe, które znajdziemy w każdej firmie, domu i szkole. Nosimy je w torebce czy plecaku, żeby zawsze móc zapisać ważną informację, numer telefonu, czy... uzupełnić krzyżówkę. Kiedy kupimy zwykły tani długopis nie jest nam szkoda go wyrzucić kiedy skończy się tusz i nie rozpaczamy po jego zgubieniu. W przypadku droższych długopisów z łatwością dokupimy dla niego wymienny wkład. Kolorowe, z ciekawą grafiką i końcówka, lub klasyczne długopisy nadają się także na prezent. Świat bez długopisów nie byłby taki sam!