Wszystko uporządkowane: segregatory, teczki, fastykuły

"Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem". To tylko wymówka, która nie potwierdza się w rzeczywistości. Badania wskazują, że uporządkowana przestrzeń w biurze podnosi naszą efektywność. Bałagan na biurku można łatwo posprzątać i uporządkować materiały biurowe. Jeśli jednak chodzi o przechowywanie dokumentów sprawa nie jest już taka łatwa.

 

Nie trać cennego czasu

 

Badania mówią, że 38% czasu pracy tracone jest na czynności nieproduktywne: szukanie, oczekiwanie, poprawianie, itd. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie porządkować nasze artykuły biurowe, w szczególności zaś dokumenty. To do nich najczęściej wkrada się chaos i nieporządek, który utrudnia nam pracę. Zamiast tracić czas na szukanie danego dokumentu dużo bardziej efektywne jest odpowiednie go przechowywanie. Poprawnie opisane i odłożone na ustalone miejsce segregatory, czy teczki sprawią, że nie będziemy musieli długo ich szukać.

 

Akcesoria biurowe, które mogą Ci pomóc

 

Najwygodniejsze do przechowywania są segregatory. Do koszulek wkładamy dokumenty a następnie wpinamy to do segregatora biurowego. Porządkujesz i archiwizujesz dokumenty w wygodny sposób, a podczas przeszukiwania widzisz zawartość koszulek. Odpowiednio opisany segregator ląduje na półce, a ty masz do niego dostęp kiedy tylko chcesz. Niektóre z tych urządzeń biurowych posiadają wygodną wymienną etykietę, dzięki czemu segregator może Ci służyć przy różnych projektach i w różnych sytuacjach.

 

Biurowi pomocnicy

 

Kolejny wygodny artykuł to teczka biurowa, która zajmuje mniej miejsca niż segregator. Jednak podczas szukania konkretnego dokumentu musisz ją otworzyć i przejrzeć zawartość. Niektóre mają specjalne przekładki, wewnętrzne skrzydła, zapinanie na rzep, gumkę, wiązane. Na rynku dostępna jest niezwykle szeroka gama tych artykułów biurowych i każdy może znaleźć coś dla siebie. Ale jest jeszcze jeden ważny biurowy pomocnik, który sprawdza się szczególnie w przypadku archiwizacji dokumentów. To fastykuła, czyli dwa arkusze grubej tektury z otworami w pobliżu narożników i przewleczoną tasiemką. Obejmuje okładkami plik kartek, możesz związać całość i odłożyć na półkę. To niezwykle proste i wygodne sposoby archiwizacji.

 

Jak się w tym wszystkim nie pogubić

 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej odpowiednio opisane i uporządkowane segregatory, czy teczki usprawnią Twoją pracę. Oczywiście można je podpisać, ale znamy ciekawą alternatywę. Idealne do tego są etykiety samoprzylepne, które szybko i łatwo nakleisz na tych materiałach. Konkretnie opisane, czy podzielone na grupy produkty szybko oznaczysz w sposób jaki chcesz. Dzięki drukarce etykiet stworzysz je sam i będziesz mógł opisywać segregatory zgodnie ze swoją metodą. Ustal system, który się sprawdzi i konsekwentnie go stosuj. Dzięki temu urządzeniu uporządkujesz nie tylko dokumenty, ale całą biurową przestrzeń. Ten sprzęt biurowy sprawdzi się również w Twoim domu.

 

Japoński sposób na porządek

 

Metoda kaizen w biurze pomaga nam stworzyć czystą i uporządkowaną przestrzeń w biurze. To rozwiązania, które pomogą Ci ogarnąć nie tylko dokumenty, ale i Twoje biurko. Oto kilka rad, które możesz wykorzystać. Archiwizuj absolutnie niezbędne dokumenty, pozostałe wrzucaj do niszczarki. Staraj się archiwizować dokumenty w wersji elektronicznej. Zaoszczędzisz dużo miejsca. Jeżeli nie używasz teczki, czy kalkulatora biurowego 30 dni, to bezwzględnie powinno się to zaleźć poza Twoim stanowiskiem pracy. Kończąc pracę odkładaj wszystko na miejsce - również teczki, czy fastykuły. Nie zostawiaj nieuporządkowanej przestrzeni, bo rano tylko stracisz c