Kalkulator niejedno ma imię. Poznaj 3 typy kalkulatorów

Kolejny rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim potrzeba zakupu nowego kalkulatora! Prawdą jest jednak, że kalkulator kalkulatorowi nierówny, a na rynku dostępne są nie tylko różnorodne modele, ale także... różne typy! Dziś opowiemy o trzech rodzajach kalkulatorów i o tym, do czego one służą.

Mały kalkulator szkolny - dla uczniów i rodziców

Najprostszym kalkulatorem, z jakiego możemy korzystać, jest kalkulator szkolny. Taki kalkulator miał w rękach chyba każdy z nas. Wśród kalkulatorów tego typu znajdziemy modele zasilane baterią słoneczną oraz te, które działają dzięki zwykłym bateriom, czyli tzw. paluszkom.  Nierzadko kalkulatory łączą te dwie metody zasilania. Kalkulatory uczniowskie i szkolne umożliwiają przeprowadzenie podstawowych obliczeń z wykorzystaniem takich funkcji jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Taki kalkulator pozwala również na obliczenie procentów i pierwiastków.

 

Główną zaletą kalkulatorów szkolnych jest właśnie ograniczona liczba funkcji. Takie urządzonko stworzone jest z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich, a im bardziej zaawansowane funkcje nie będą potrzebne. Dzięki temu ograniczeniu kalkulator szkolny może być niewielki i lekki! Ta cecha sprawia, że jego przenoszenie i transport do szkoły nie są uciążliwe. Wybierając kalkulator szkolny, warto zwrócić uwagę właśnie na jego wagę - przede wszystkim, jeżeli ma to być jeden z przyborów szkolnych Twojej pociechy. Im lżejszy on będzie, tym mniejszy ciężar będzie spoczywał na barkach Twojego dziecka. Tę zasadę stosuj w przypadku wszystkich artykułów papierniczych, które kupujesz swoim podopiecznym.

 

Rozbudowany kalkulator naukowy - dla studentów i inżynierów

 

Innym rodzajem kalkulatora jest kalkulator naukowy. Można powiedzieć, że jest to rozszerzona wersja kalkulatora szkolnego. Z całą pewnością jest większy i posiada znacznie więcej funkcji. Jest adresowany do studentów kierunków ścisłych, inżynierów, architektów, matematyków, fizyków i wielu innych, liczących grup społecznych. Na pierwszy rzut oka bardzo podobny do kalkulatora szkolnego, kalkulator naukowy kryje w sobie niesamowity potencjał.

 

Niektóre kalkulatory naukowe posiadają prawie 300 różnych funkcji! Taki zestaw funkcjonalności daje Ci niemal nieograniczone możliwości i będziesz musiał się postarać, aby znaleźć działanie, którego wyniku nie da się obliczyć za pomocą tego urządzenia. Działania na ułamkach zwykłych, działania trygonometryczne, tworzenie tablicy liczbowej z funkcji, kombinacje, permutacje, odchylenie standardowe oraz wyświetlanie wyników w formacie liczb niewymiernych to tylko nieliczne z możliwości, jakie daje Ci kalkulator naukowy.  Szukając dobrego kalkulatora naukowego, zwróć uwagę właśnie na ilość funkcji, jakie posiada. Im więcej, tym lepiej, ale bywa też, że drożej. Dlatego zastanów się, jakich funkcji na pewno będziesz potrzebować i zweryfikuj to, czy wybrany model umożliwi Ci ich użycie.

 

Funkcjonalny kalkulator z drukarką - dla księgowych i finansistów

 

Ostatnim typem kalkulatora, jaki chcielibyśmy tu przedstawić, jest kalkulator z drukarką. Dla wielu takie urządzenie może wydawać się nieco dziwne. Jak to - kalkulator z drukarką? Ale po co? Ano po to, aby drukować wszystko to, co kalkulator wyliczy! Takie kalkulatory są wykorzystywane przede wszystkim w branży finansowej oraz w księgowości. Wszystko to dzięki funkcjom wbudowanym w to niepozorne urządzenie. Oprócz wysokiej mocy obliczeniowej, taki kalkulator posiada mechanizm odpowiedzialny za drukowanie. Kalkulatory z drukarką wykorzystują termiczną technologię  druku, w związku z czym do prawidłowego funkcjonowania takiego urządzenia niezbędny jest wysokiej jakości wałek barwiący.

 

Niektóre z kalkulatorów z drukarką potrafią drukować w dwóch kolorach (czarnym i czerwonym). Jest to szczególnie przydatne dla osób pracujących w księgowości. Kalkulatory tego typu umożliwiają obliczanie marży, obliczanie wartości różnego rodzaju podatków, zysku i obrotu. Nierzadko posiadają także przelicznik walut. Wszystkie te funkcje ułatwiają pracę z pieniędzmi. Aby wybrać odpowiedni kalkulator z drukarką, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i upewnić się, czy posiada on te funkcje, które są dla nas niezbędne. Warto także przyjrzeć się jego rozmiarom. Kalkulatory z drukarką są dosyć duże, przez co Twoje urządzenie może zająć dużo cennej przestrzeni na blacie Twojego biurka.

Kalkulatory kupuj u sprawdzonego dostawcy!

 

Jak widzisz, tak proste i trywialne urządzenie jak kalkulator występuje w wielu różnych wariantach i może pełnić zupełnie różne funkcje! Kalkulator szkolny, naukowy czy ten z drukarką? To, który wybierzesz, zależy od tego, jakiego rodzaju obliczenia towarzyszą Ci w pracy. Jednak bez względu na to, jakiego kalkulatora potrzebujesz, możesz zapoznać się z ofertą sklepu AliBiuro - naszego zaprzyjaźnionego sklepu z artykułami biurowymi. Szeroka oferta kalkulatorów, szybka dostawa i miła obsługa to ich niekwestionowane zalety. Sprawdź to sam!